Rock Empire Ontario Plus

Sezónní určení
třísezónní
Určení
unisex

• , zakoupeno v HUDYsport a.s.

• Teplý spacák do chladného prostředí.
  • , zakoupeno v Lezec-shop.cz

• kvalita
  • , zakoupeno v ONLINE-SPORT.cz

• lehký, 3/4 roční spacák, velikostně ideální pro menší postavy, větší děti 140cm, dorostence

Tvar
Sezónní určení
třísezónní
Určení
unisex

Spací pytel odvozený od modelu Ontario. Parametry jsou uzpůsobené pro osoby menšího vzrůstu a v části pro nohy je přidána jedna izolační vrstva navíc. Spacák je vhodný do mírných klimatických podmínek. Pohodlný. Stahovací kapuce. YKK zipy. Vyrábí se v délkách Small a Regular.

• Aktivita: Lehká turistika, Treking a turistika, Kempování, Cyklistika

• Hmotnost celková: 1620 g
  • Maximální výška postavy: 180 cm
  • Rozměry obalu: 45 x 21 cm
  • Na výšku postavy: 150-180 cm

• , zakoupeno v HUDYsport a.s.

• Teplý spacák do chladného prostředí.
  • , zakoupeno v Lezec-shop.cz

• kvalita
  • , zakoupeno v ONLINE-SPORT.cz

• Slušná cena, univerzální použitelnost, příjemný materiál a relativně nízká hmotnost.
    • V porovnání s konkurencí větší množství výplně!
    • -Zips se ochotně zakusuje při zapínání, když nedáte pozor.
    • -Spacák se trhá při vytahování z kompresního obalu, pokud je stočený.

Spacák jsem koupil sobě i přítelkyni k vůli velkému množství výplně, příznivé ceně a příjemným materiálům. Materiál nečpí chemickým způsobem, jako tomu je u jiných značkových výrobků. Používali jsme je od 1. Května až do nynější doby (říjen), k naprosté spokojenosti, a to jsem velký zmrzlík! Tj. je v něm teplo i v 8. stupních. Jsem zvědav, jak se zachová dále v teplotách nižších. Shrnuto: Jsme spokojeni, spacák splnil očekávání, koupě je to dobrá, materiál je příjemný, s přihlédnutím ke zmíněným potížím. Nedoporučuji spacák stáčet. Prostě ho do obalu nacpěte, to mu svědčí. V létě v něm bylo několikrát velmi horko, takže byl použit jako deka. Spacák bych určitě doporučil.

Když jsem spacak v kvetnu 2016 kupovala, meli dve verze. Jeden byl tenci nez ten druhy. Obesla jsem vic prodejen. Koupila ten naducanejsi. Mel i prijemnejsi ton oranzove barvy.
    Znamy si Ontario plus objednal v zari pres eshop a prisel mu ten tenci. Je to videt na pohled a citit na dotyk. I hmotnost bez obalu je o 100g mensi, coz asi nebude ten rozdil.
    Ale když vlezu do sveho, je hrejivejsi, mekci.

• materiály jsou příjemnější na dotek oproti původnímu ontario
    • kvalitní zip
    • světélkující (fosforová) visačka na zipu
    • kapsička uvnitř spacáku, ikdyž miniaturní
    • jde rozepnout z obou stran, i v části nohou, takže je skoro jako deka
    • možnost sepnutí dvou spacáků, pokud je levý a pravý zip
    • možno prát v pračce i sušit v sušičce
    • nedostupná větší velikost než 205cm
    • zip se často zachytne s látkou (malá krycí léga)
    • docela malý kompresní obal
    • šití spacího pytle neoplývá kvalitou
    • přes vnější látku sem tam proleze nějaké vlákno z izolace, skoro každý den nějaké najdu
    • nedostatečná izolace v oblasti nohou
    • celkově horší podání informací, popř. jejich absence, a to u veškerých výrobků Rock Empire

Asi největší výhodou tohoto spacáku je jeho dostupnost, asi i díky jeho ceně. Jinde v kamenných obchodech už jsou v půli léta spacáky vyprodané. Takže - lepší nějaký spacák, než žádný. Velikostně mi příliš nepasuje, hodil by se mi tak 210 - 220cm, no ale i sem se vlezu. V obchodě (Hudy) mě paní prodavačka přesvědčovala, že větší by mi byl moc velký. Tento je mi však malý, když stáhnu pořádně kapuci, už se dotýkám nohama na konci. Ve variantě klasického Ontario je možnost Large (230cm) ale ty hladké látky nejsou příjemné, takže jsem dal raději o 200,- víc, za menší, zato příjemnější spacák. Trochu mě překvapilo, že vrstva zespodu je tenčí, než vrstva z vrchu, kde jsou prakticky vrstvy dvě, viz. specifikace. V oblasti nohou ale mohlo být izolace trochu víc.
    Velikostně i váhově odpovídá klasickému zpracování. Ani moc velký, ani moc těžký. Kdyby byla možnost nějakého lehčího a skladnějšího ve stejném teplotním pásmu, vzal bych raděj ten.
    Kompresní obal je trochu těsný, takže do něj někdy mám problém spacák narvat, ale to u tohoto typu obalu je asi běžné - tedy hodil by se jiný obal. Avšak je vcelku dobře ušitý, na rozdíl od samotného spacáku. Tam jsou některé švy opravdu nekvalitní, kde po mírném tahu se to rozjíždí a ukazují se v látce očka. Zatím to však celé drží pohromadě, i po týdnu užívání, nijak se to nerozpadá. Což jsem tedy popravdě nečekal. Textil s "ripstop" je přesně na takové nekvalitní šití předurčený.
    Na spodní zádové straně jsou podle mě "studené švy". Z látky vylézají vlákna izolace, takže jednak materiál izolace není zrovna kvalitní, jednak látka je určena víc na prodyšnost než nepropustnost vláken. Přesto se mi však stává, že mám spocené nohy. Jinde takový problém nemívám.
    Z hlediska komfortního bych jej hodnotil tak nějak průměrně. Vlezu se do něj, v pohodě se vyspím, ale třeba jednu nohu nepokrčím, musím obě. Teplotně by to asi pro normou stanoveného (tedy normálního) člověka vyhovovalo. Tuto specifikaci je ale potřeba přepočítat na každého jedince, takže je to opravdu pouze orientační. Mě v něm bylo trochu chladněji když bylo kolem 10°C a vcelku větrno, ale když jsem se do něj víc zabalil, už jsem se nevzbouzel zimou, takže asi dobré.

Na závěr několik parametrů z visačky:

Model: Ontario+ /Regular/ L
    Teplotní určení: Komfort +1°C/ Limit -5°C / Extrém -22°C
    Konstrukce: sendvičová
    Náplň: Quatrotherm 160g/m2 x 2, 180g/m2 x 1
    Vnější materiál: 230T Poly Diamond W/R Double Cire (ačkoliv odolnost vůči profouknutí není udána, dvojité kalandrování by mělo zajistit nějakou odolnost vůči větru + voděvzdorná úprava z něj dělá dobrého společníka do různého počasí)
    Vnitřní materiál: 210T Poly Pongee (broušený polyester je příjemný na dotek, resp. nepůsobí nepřirozeně)
    Hmotnost náplně: 930g
    Zip: YKK, levý