Rock Empire Arktida

Do 3 dnů • Více variant89 Kč100 % • 1 389 recenzíDalší informace
Do 3 dnů • Více variant89 Kč85 % • 14 recenzíDalší informace
Skladem • Více variantZdarma100 % • 568 recenzíDalší informace
Skladem • Více variantZdarma99 % • 1 083 recenzíDalší informace
Do 3 dnů • Více variantDoplňkové službyZdarma99 % • 2 202 recenzíDalší informace
Do 3 dnů • Více variantZdarma88 % • 554 recenzíDalší informace

• Dobra cena
    • Prijemny a pevny material
    • rozepnutelny do deky
    • Teplotni urceni bych videl

Jsem obcasny vyletnik, spacak jsem koupil minuly tyden a hned o vikendu jsem ho 2x vyzkousel, delim se zde o pocity:
    1. noc jsem nejmensi teplotu v chate nameril +6 a spanek byl bez buzeni.
    2. noc sem na zkousku nechal otevrene okno a teplota se dostala na -2, to uz bylo opravdu znat a nekolikrat sem se v noci vzbudil

Mel jsem na sobe jen jednu vrstvu z bambusu (tricko + kratasy).

Kazdopadne v obou pripadech to bylo snesitelne, ale vzhledem k velikosti bych cekal lepsi izolacni schopnosti. Spacak jsem si koupil jako teplejsi alternativu ke sve carynthii defense 1 a spacaky mi bohuzel pripadaji pocitove do podobnych teplotnich podminek (v def1 jsem spal pri +5 velmi dobre a pri 0 uz to nebylo uplne pohodlne), tento je jen objemnejsi a jako vyhodu vydim rozepnuti do deky.

• Velikost, hmotnost,teplota i relativně dobra cena

Vnější materiál
Nylon 44D 260T Tactel Ripstop W/R+ double cire
Druh náplně
syntetické

Komfortní spací pytel Arktida -9 od české značky Rock Empire, který je vhodný do chladných a vlhkých podmínek. Syntetická izolace z dutého vlákna od THERMOLITE® se vyznačuje vysokým loftem i odolností a dlouhodobě si zachovává původní termoizolační vlastnosti. Zároveň je spací pytel lehký a skvěle stlačitelný v kompresním obalu. Snadno se tak vejde i do středně velkých batohů.

Arktida -9 je vybavena YKK, který je synonymem pro nejkvalitnější zipy. Máte tak jistotu, že vás rozbitý zip nenechá na holičkách. Zip je veden i dnem spacího pytle, lze jej tak celý rozepnout a použít podobně jako deku. Případně je možné spojit dva spací pytle v opačném zipovém gardu.

Svrchní materiál spacího pytle má ripstopovou úpravu pro zvýšení mechanické odolnosti a vodoodpudivé ošetření.

Vychytávky:

• tepelný komfort
  • dvousměrný zip YKK s fosforující olivkou a zateplenou légou v celé délce
  • možnost sepnutí 2 spacáků nebo plné rozepnutí do dekového tvaru
  • odlehčený kompresní obal
  • zateplený vnitřní límec s kapsičkou
  • vodoodpudivá úprava
  • snadná údržba a rychlost schnutí

Parametry:

• Dobra cena
    • Prijemny a pevny material
    • rozepnutelny do deky
    • Teplotni urceni bych videl

1. noc jsem nejmensi teplotu v chate nameril +6 a spanek byl bez buzeni.

Mel jsem na sobe jen jednu vrstvu z bambusu (tricko + kratasy).

• Velikost, hmotnost,teplota i relativně dobra cena

• Kvalita
    • Trošku větší po sbalení

Vynikající parametry za tu cenu.
    Vhodné na podzimní spaní.

• Zahřeje
    • Příliš objemný
    • Stahovací popruhy kompresního vaku drhnou

Je to spacák, na který se těšíte, až budete večer uléhat po celodenní túře. Aby také ne, zahřeje, je měkký a velmi dobře se v něm spí. Jenže je třeba se smířit s tím megaobjemem, který sebou budete muset tahat.

• , zakoupeno v HUDYsport a.s.

Teplý a přitom skladný spacák v nadčasovém designu.
    Super je vylepšený obal.

• příjmený materiál
    • promyšlené stažení kolem krku a hlavy
  • , zakoupeno v HUDYsport a.s.

Po letech používání starší verze už jsem potřeboval nový, méně slehlý.
    Na starém (cca 10let) pár povolujících švů a už lehce poškozený vnitřek, hlavně kolem spodku zipu, kde se často připletl pod jezdec.
    Co mě překvapilo - trošku jiný tvar oproti starší arktidě, už to není ten klasický "konusový pytel" :D Zatím ozkoušeno jenom jednou v lehkých podmínkách, ale věřím že bude sloužit stejně dobře (a dlouho) jako jeho předchůdce.

kvalita za dobrou cenu

• , zakoupeno v HUDYsport a.s.

• Bezkonkurenční poměr cena-"výkon"
    • Po mé zkušenosti s předchozí Arktidou z roku 2004 (?), která vydržela 10 let, jsem pořídil opět Arktidu, a to pro všechny 4 členy rodiny, od osmileté dcery.
    • Děcka v tom o víkendu bez problémů spala v dvoustupňovém mrazu celou noc. Já v hamace, v mlze, spacák tedy mokrý (bo bez žďáráku), s bundou a botami hozenými rovněž do spacáku, aby to venku nezvlhlo, taky OK.
    • Argument, že do chladu je duťák mrtvý, bych při mých preferencích neřešil. Poznal jsem člověka, fyzika, co trávil měsíce přechody Aljašky a nosil přitom 3kg Ajungilak z duťáku. Ano, je to větší, je to těžší, ale jsou i jiná kritéria. Každému podle chuti,. Až budu starší a trochu vetchý, koupím si taky péřák, kvůli váze.
    • Obousměrný zip s možností rozepnout do deky. Někdo to zatracuje, pro tepelný most v nohou, ale u třísezónního spacáku mi tento argument přijde mimo. V horku úplně rozepnu a hodím přes sebe jako peřinu, v mírném teple rozepnu nohy, ať to trochu protahuje při převalování a v chladu zapnu. A na sníh ho nevezmu (i když, třeba jednou i jo).
    • Objem a hmotnost. Je potřeba zvážit, jestli člověk chce tato kritéria minimalizovat za aspoň trojnásobnou cenu za solidní péřák. Tento "áčkový" duťák bude rozhodně lepší, než "béčkový" péřák.
    • Oproti staré Arktidě je to lepší, ale i tak občas leze látka do zipu. Nic hrozného.

Tento spacák je vlastně celkem luxusní kompromis. Teplý a "nezničitelný" (pokud se nezměnila vlastnost od doby quallofilu v předchozí Arktidě), střih OK, zipy OK, cena pecka. To je vykoupeno o chlup vyšší hmotností a o několik chlupů větším objemem - vejde se mi do batohu do spacákové kapsy, ale u dětí už to taková hitparáda není. Ale zase rostou a kupovat za dva roky na dva roky nový péřák nechci.