Rock Empire Arktida Plus

mumiové
Určení
pánské

• , zakoupeno v Český ráj outdoor

Spacák je velmi teplý, skvělá je zateplená část u nohou, líbí se mi také, že je možné spacák rozepnout úplně a vznikne tak deka na přikrytí.

Tvar
mumiové
Určení
pánské

Zimní spacák Rock Empire Arktida plus jde o výborný spací pytel do chladných zimních podmínek.

Díky přidané izolační vrstvě ve spodní části vhodný zvláště pro ženy.

Syntetické vlákno ve dvou vrstvách zaručuje vysoký tepelný komfort.

V oblasti nohou je přidána jedna izolační vrstva navíc.

Parametry: vysoký teplotní komfort přidaná izolační vrstva u nohou dobře zbalitelný kompresní obal

• Rozměry:  205×80×50 cm (Reg.)
  • Obal: 46×24 cm (Reg.)
  • EN13537 (CMf/Lim/ExT):-3 °C/-9 °C/-28 °C
  • Plnění: DuPont® Thermolite® Quallo, 160 g/m2×2
  • Typ konstrukce: sendvičová
  • Vnější materiál: 44D 260T Nylon Tactel Ripstop
  • Vnitřní materiál: 44D 237T Nylon Tactel Taffeta
  • Zip: levý, pravý, možnost sepnutí, zipy YKK
  • Hmotnost bez obalu: 1810 g (Reg.)

• Teplý spacák
    • Kompresní obal
    • Levé i pravé provedení
    • Prodloužená varianta
    • Vnitřní stahovací límec
    • Barevné provedení není do lesa
    • Při spojení levého a pravého spacáku je zip dost namáhaný
    • Velký těžký spacák
    • V mrazu, když spacák stáhnete jen kolem nosu, se určitě budete bát, že se uškrtíte na přebývající šňůrce

Spacáky máme s manželkou už 11 let a nemůžeme si je vynachválit.
    Kamarádi v našem okolí za tu dobu vystřídali několik značek, naše Arktidy nás nenechaly ani jednou ve štychu.
    Pytle s námi projely úplně všechna možná použití (kemp+stan až karimatka+sníh).
    Náplň stále drží tam, kde má.
    Nedávno jsme museli vyměnit zipy, protože se začaly rozjíždět.
    Zatím jsme je nechali čistit asi 4x, skladujeme rozbalené a roztažené v úložném prostoru v posteli.
    Když si spacák zapnete až pod krk, můžete zip podpořit manžetou ze suchého zipu, takže i když se v noci vrtíte, zip se nemůže rozjet.
    Když spojíte levý a pravý spacák, manžeta použít nelze a tak všechno napětí drží zipy.
    Dá se spojit delší a kratší verze spacáku.
    Snese i nějaké to promoknutí, duté vlákno se vcelku dobře suší.
    Vyspí se v něm i mohutnější postavy (já mám 193 cm a 130 kg).

• , zakoupeno v Český ráj outdoor

• Teplý
    • Zesílený od kolen dolů
    • Levá a pravá varianta zipu (spojitelnost dvou spacáků)
    • Délka Long verze 240 cm
    • Vnitřní límec
    • Originální náhradní díly (jezdci zipů, spony stahováků) děsně drahé
    • Jediné barevné provedení

Se spacákem už jsem prošel za ty léta světa kraj, spal s ním v parných i mrazivých nocích (i na sněhu), zmokl v něm i ho na jednom místě nechtěně propálil žhavíkem z ohně.
    Suší se bez problémů, přes propálenou dírku se náplň necuchá a netahá ven, žádná část vnějšího i vnitřního materiálu na sobě nenechává zdát opotřebení (prodřeniny, vytahaniny apod.).
    Pro tramping, resp. občasné nepříliš legální přespání v lese není moc vhodný kvůli jediné dodávané barevné variantě, ale to jsem vyřešil celtou a pončem.
    Při spojení dvou spacáků máme s přítelkyní "bivak jako kráva", takže pro páry ideálka.
    Zip se netrhá, i když s ním spávám rozepnutým na půl žerdi, abych mohl v parných nocích větrat nebo vyndat nohu ven a fosforeskující jezdec je geniální nápad.
    Po stažení kukly jen kolem obličeje se určitě jednou oběsím na té dlouhatananánské šňůrce, ale co, lepší, jak kdyby v povoleném stavu délka chyběla.
    Sžití s tvarem spacáku mi trvalo pár nocí, předtím jsem měl dekáč a v něm se člověk bez problémů otočil. S tímhle kouskem se musíte naučit otáčet i s ním. A nebo trochu cviku a jde to i v něm.

• Velice příjemný materiál, zateplené nohy. Velmi teploučký.

S tímto spacákem jsem velice spokojená. Určitě můžu doporučit všem, kteří mají problémy se zahřátím nohou. Spacák je velice teplý, příjemný materiál na dotek.
    U spacáku se mi velmi líbí svítíci zapínání. Není možné jej nenajít. :o)
    Tento produkt jsem si vybrala, protože mi byl doporučen a jsem sním maximálně spokojená.

• je lehký
    • špatně sbalitelný

Tenhle spacák mi daroval synovec když jsem jela na dovču na hory, kde jsme stanovali. Bylo v něm teplo, je to typ "mumie", takže jsem se mohla zakuklit a přestože noc byla chladná, zima mi nebyla. Ale složit ho není sranda! Musela jsem ho rolovat několikrát, klečet na něj a cpát ho násilím do obalu nejmíň pěkrát než se mi to povedlo.