Prima Arctic 400g

PRIMA Arctic je péřový spací pytel nejvyšší kvality. Splňuje veškeré požadavky každého náročného uživatele. Výplní tohoto spacího pytle je kvalitní české husí peří ve skladbě...
6 381 Kč

pánské
Spacáky pro dva
Ultralehké

• , zakoupeno v Spacáky - stany - batohy

• Už jeden PRIMA spacák mám z umělých vláken. Tento je první péřový.
    • Kvalitní spracování.
    • Dva obaly - kompresní na převoz, velký na skladování.
    • Oboustranně otvíratelný zip.
    • Dvě šňůrky pro uzavření - jedna pod lemem na límci a druhá kolem kapuce.

• Kvalita!!
  • , zakoupeno v FlyStork.cz

• Kvalitní materiály i provedení
    • trochu vyšší hmotnost - daň za odolný materiál
    • při daném množství peří působí na první pohled dost poloprázdně (mám dlouhou verzi 220cm)

Spal jsem zatím jednu noc při teplotě 6-7 stupňů a v běžném bavlněném pyžamu jsem udržel bez problémů komfortní teplotu, asi by to šlo i o nějaký stupeň níž (deklarovaná komfortní teplota +1). Deklarovaná hmotnost 1,1kg je dodržená přesně (samotný spacák, kompresní obal + 140g.). Hledal jsem lehký a trvanlivý spacák na letní hory a seakayakové akce ve skandinávii, kde primárně neočekávám spaní v mrazu a kam jsem doteď pro sichr měl tendenci nosit starší a bytelnější péřák.

Tvar
Určení
pánské
Spacáky pro dva
Ultralehké

PRIMA Arctic je péřový spací pytel nejvyšší  kvality. Splňuje veškeré požadavky každého náročného uživatele.  Výplní tohoto spacího pytle je kvalitní české husí peří ve skladbě 90% prachového a 10% jemných peříček o plnivosti 650 cuin.

České peří je při stejné skladbě kvalitnější, má vyšší loft a životnost, než peří čínské, které najdete v naprosté většině péřových spacáků na našem trhu. Husí peří na rozdíl od kachního peří nezapáchá, má lepší loft, tj. vyšší objem na jednotku hmotnosti a proto lépe izoluje. Husí peří má cca 3 x delší životnost než kachní peří. Ve většině levnějších spacáků na českém trhu je právě kachní peří. Tento spacák disponuje nejlepšími technologickými prvky jako dvoucestný samosvorný YKK zip, konstrukce komor ve tvaru „V“, mumiový tvar spacího pytle atd. Je dodáván ve velkém skladovacím obalu, součástí dodávky je také kompresní obal.

Parametry:

• izolovaná krycí léga kolem zipu - eliminuje tepelné ztráty
  • dvoucestný zip YKK po celé délce spacího pytle
  • kapsička na doklady a cennosti uvnitř spacáku
  • poutka pro snadné zavěšení při skladování
  • vnitřní zateplovací límec pro zajištění optimální tepelné regulace
  • stuha PRIMA a zesílená tkanina zamezuje vniknutí látky do zipu
  • diferenciální střih pro maximální loft
  • kompatibilní zipy – všechny spací pytle PRIMA Classic lze spojovat
  • zip YKK je samosvorný, už žádné probouzení zimou kvůli rozepnutému zipu
  • "Feel" stahování kolem obličeje, konec nočního hledání stahovaní kapuce
  • umístění zdrhovadla v kapuci udrží šňůrky pryč od obličeje po celou noc
  • dokonale kopíruje lidskou postavu
  • uzavřené komory zamezují přesunům peří po spacáku
  • konstrukce komor „V“, tedy ta nejlepší možná
  • uzavřená konstrukce umožňuje praní a snadnou údržbu
  • anatomicky tvarovaná kapuce chrání hlavu a obličej před chladem
  • 3D límec odděluje prostor pro hlavu od prostoru pro tělo
  • kompresní pytel zmenší objem až o 40%

• , zakoupeno v Spacáky - stany - batohy

• Už jeden PRIMA spacák mám z umělých vláken. Tento je první péřový.
    • Kvalitní spracování.
    • Dva obaly - kompresní na převoz, velký na skladování.
    • Oboustranně otvíratelný zip.
    • Dvě šňůrky pro uzavření - jedna pod lemem na límci a druhá kolem kapuce.

• Kvalita!!

• Velmi příjemný materiál a pohodlný střih
    • Kvalitní husí peří
    • Jde sepnout i se starším spacákem od Primy
    • Skladný a lehký
    • Kompresní obal je zbytečně těžký.
    • Líbila by se mi vnitřní kapsa ze síťoviny, ale to je detail.

Není tak sexy jako Patizon ani lehký jako Cumulus, ale za tyhle peníze těžko seženete lepší spacák. Je velmi pohodlný, pokaždé mě láká se do něj zachumlat.
    Teplejší letní noci v něm spím v tričku, s rozepnutým zipem. Těším se na podzim.

• , zakoupeno v FlyStork.cz

• Kvalitní materiály i provedení