Loap Alpmayo

• 759 Kč
    • -3 komfort
    • relativně malý
    • kompresní vak

Za 759 Kč v obchodě 4camping zcela bezkonkurenčí spacák s limitem -3. Hmotnost i rozměry odpovídají popisu. Kompresním obalem se dá délka zmenšit zhurba o třetinu. Bezproblémů se vejde na šířku do spacákové kapsy v krosně. Zkoušel jsem minulou sobotu pod širákem - hlásily -4, ale v naší oblasti se teplota držela odhadem kolem nuly. Spal jsem jenom v tričku, ponožkách a spodním prádle a bylo mi příjemně teplo až do rána (jsem muž, 90 kg, 180 cm) a to jsem spal v takové zimě zcela poprvé. Po probuzení jsem měl kondenzované kapky na spacáku u hlavy, ale žádnou tekutinu to nepropustilo. A dokud jsem nevylezl ze spacáku, nevěřil jsem, že je venku taková zima. :-)

Se zapínáním jsem bojoval dlouhé minuty, ale bylo to poprvé a už byla tma. Po více zkušenostech bych řekl, že se bude zapínat snadněji.

Dostat spacák zpět do vaku je mírně obtížnější, ale na zimní spacák to jde. Stažením kompresních popruhů lze docílit zmenšení objemu cca o třetinu.

Jedinou větší nevýhodu spatřuji v onom kompresním obalu, jehož popruhy začínají zhruba ve dvou třetinách - neobepínají celý spacák. Nějak jsem nepřišel na důvod, proč tomu tak je. A pokud neuděláte uzel na stahovacím provázku, spacák vylézá ven a stahovací mechanismus tomu nemůže zabránit. Takže z tohoto důvodu bych normálně dal 80%, ale vzhledem k akční ceně dávám 100.

Tvar
letní
Určení
dámské

LOAP ALPMAYO MODRÝ - spací pytel mumie

Mumiový spacák ALPMAYO značky LOAP využijete pod stanem i doma, když přijede návštěva. Uvnitř spacáku je výplň POLYPLUS EXTREME, která vás zahřeje i v případě, že jsou její vlákna mokrá. Navíc schne třikrát rychleji než peří, je nealergenní a může se prát v pračce. Komfortní teplota je -3 °C, limitní -10 °C.

• Vhodné období: celoroční
  • Věk: dospělý

2 vrstvy (sendvič) KOMFORT

Zahřátí i v případě vnější vlhkosti

Extra rychlé schnutí

Antialergenní